• Porady
  • /
  • Gdzie kupić ergonomiczne stoły montażowe, przemysłowe?
ergonomiczne stoly montazowe

Gdzie kupić ergonomiczne stoły montażowe, przemysłowe?

Poniższy artykuł został stworzony w celu jasnego przedstawienia oferty stołów produkcyjnych. Zanim jednak odpowiemy sobie na pytanie gdzie kupić ergonomiczne stoły montażowe, przemysłowe chcielibyśmy poruszyć kilka podstawowych kwestii.

Każdy kto prowadzi własną działalność gospodarczą lub pracuje na kierowniczym stanowisku, doświadczył, że notorycznie napotykamy na swojej drodze zadania do rozwiązania o różnym stopniu skomplikowania. Jesteśmy rozliczani za swoją pracę jak i pracę ludzi, którym ją zlecamy. Tworzymy profesjonalną drużynę. Logicznym jest, że w  miarę możliwości stwarzamy sobie i swoim podwładnym możliwie najbardziej ergonomiczne warunki pracy, które bezpośrednio przyczyniają się do wzrostu wydajności i ogólnego zadowolenia. Nie ma znaczenia czy jesteśmy odpowiedzialni za duży zakład produkcyjny, serwis elektroniki precyzyjnej, dział wysyłek, czy warsztat samochodowy. Ergonomia to hasło łączące wszystkie doskonale funkcjonujące gałęzie przemysłu.

Co to jest Ergonomia pracy?

Ergonomia pracy jest tematyką, która zajmuje się zagadnieniem dostosowywania miejsca pracy do anatomicznych i psychofizycznych możliwości człowieka. To badanie związków zachodzących pomiędzy pracownikiem, a jego zajęciem, narzędziami oraz miejscem pracy. Nie ulega wątpliwości, że to kluczowa kwestia, która ma bezpośredni wpływ na jakość pracy, którą wykonują nasi pracownicy, a co za tym idzie, uzyskanie zadowalającej efektywności. Analizy przeprowadzane pod kątem ergonomii pracy mają na celu stworzenie stanowiska możliwie najlepiej dostosowanego do pracownika oraz charakteru pracy wykonywanej na nim. Firma RA Construction jest specjalistą w swojej branży i zajmuje się tworzeniem ergonomicznych stanowisk pracy bazując na stołach przemysłowych

Ergonomiczne stoły montażowe, przemysłowe RA Construction

ergonomiczne stoly montazowe

Ergonomiczne stanowisko pracy powinno być możliwie maksymalnie dostosowane do warunków psychofizycznych osoby pracującej przy nim oraz charakteru wykonywanej pracy. Dzięki zaprojektowaniu stołu pod ściśle określone potrzeby klienta jesteśmy w stanie zwiększyć efektywność pracy przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Praca jest wykonywana mądrzej, a nie ciężej. Umiejętne wyposażenie stołów montażowych w akcesoria dodatkowe oraz narzędzia przyjazne pracownikom to klucz do sukcesu. 

Jak stworzyć własne, ergonomiczne stanowisko pracy?

Pierwszym etapem wspólnej pracy jest analizowanie wykonywanych czynności oraz oczekiwanego efektu. Główne zadanie(na przykład spakowanie paczki, rozłożenie smartphona) rozbijane jest na mniejsze zabiegi, które analizujemy są pod kątem ruchów wykonywanych przez pracownika oraz narzędzi przez niego użytych. Gdy określimy dokładnie co chcemy osiągnąć oraz znamy dokładną ścieżkę postępowania zaczynamy projektować stoły montażowe. Uwzględniamy wszelkie czynniki mające wpływ na komfort oraz szybkość poszczególnych zadań przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Są to między innymi wysokość blatu stołu montażowego, ilość oraz rodzaj półek, natężenie oraz barwa oświetlenia stołu, zastosowanie oraz rozmieszczenie akcesoriów. Stanowisko jest tworzone dokładnie pod charakter pracy, która będzie na nim wykonywana.

Zaprojektuj swój stół montażowy

Firma RA Construction posiada duże doświadczenie w projektowaniu oraz wytwarzaniu stołów montażowych. Dzięki zebranym na przestrzeni lat informacjom stworzono prosty 5 etapowy system wyboru. Wymaga on własnego wkładu w postaci przeprowadzenia wyżej wymienionej analizy we własnym zakresie lub przy pomocy pracowników firmy, którzy pomogą przeprowadzić rozważania za darmo.

1. Przeprowadź analizę wykonywanej pracy.

Przemyśl dokładnie co i w jaki sposób chcesz osiągnąć. Ta wiedza to już połowa sukcesu. Jeżeli pojawią się wątpliwości, specjaliści z RA Construction chętnie służą swoją pomocą.

2. Określ wytrzymałość stołu montażowego

stoły montażowe, produkcyjne stelaż

Do wyboru dostajemy 2 podstawowe rozwiązania o nośności 300 kg lub 500 kg. Producent wykonywał również stoły ślusarskie o nośności ponad 1000 kg.

3. Wybierz wielkość blatu stołu montażowego

stoły montażowe, produkcyjne wielkość

Kolejnym krokiem jest wybranie wielkości blatu. Wyboru możemy dokonać wybierając jedną z 3 opcji. 1200x700mm; 1600x700mm lub 2000x700mm. Są to najczęściej wybierane rozwiązania jednak producent zastrzega, że inne wersje wymiarowe są również dostępne.

4. Określ wysokość blatu stołu

stoły montażowe, produkcyjne wysokość

W tym wypadku otrzymujemy 2 możliwości. Wysokość stałą oraz regulowaną (płynnie lub skokowo). Dzięki takiemu rozwiązaniu RA Construction jest  w stanie zapewnić dużo szersze możliwości użytkowania stołów swoim klientom. Nie ważne czy praca wykonywana ma być na siedząco czy stojąco.

5. Wybierz wyposażenie dodatkowe stanowiska

stoły do pakowania paczek

Wybór wyposażenia dodatkowego nigdy nie był taki prosty! Gdy znamy już swoje oczekiwania i sposób wykonywania pracy możemy z łatwością dobrać ułatwiające nam to akcesoria.

W celu skonfigurowania stołu należy dobrać wyposażenie dodatkowe spośród dostępnych rozwiązań:

Półki; tyle ścianki; szafki; komputerowe; inne.

Ile kosztuje stół montażowy?

Nie da się ukryć, że koszt wykonania stołu montażowego jest ściśle zależny od jego stopnia skomplikowania. Przykładowo, ceny prostych stanowisk zaczynają się już od  819 PLN netto. Za dużo bardziej rozbudowane stoły serwisowe zapłacimy nawet 2600 PLN netto. Należy jednak pamiętać, że dobrze zaprojektowane stanowisko pracy przyniesie nam dużo więcej korzyści niż koszt jego wytworzenia. Zaufaj profesjonalistom! Sprawdź naszego Facebooka.

stoły do pakowania RA Construction
Udostępnij:
Share on facebook
Facebook
START

Wykonaj pierwszy krok żeby poprawić
jakoś pracy w Twojej firmie

Napisz lub zadzwoń do nas, a
my chętnie pokażemy swoje możliwości.