Oferta

Oferujemy szeroką gamę akcesoriów dedykowaną do naszych stołów przemysłowych i wózków. Dzięki nim będziesz mógł jeszcze bardziej dostosować miejsce pracy do swoich oczekiwań.

W razie wątpliwości chętnie służymy swoją pomocą i dzielimy się nabytym dotąd doświadczeniem. Wystarczy, że zostawisz nam do siebie namiary, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Oświetlenie warsztatowe blatu stołu przemysłowego

Modernizacja lub instalacja oświetlenia warsztatowego na stanowisku roboczym może być jedną z najtańszych i najbardziej znaczących zmian, które można wprowadzić w miejscu wykonywania zawodowych obowiązków. Dobrze rozmieszczone oraz dopasowane do prowadzonych działań oświetlenie LED to nie tylko kwestia poprawy widoczności, ale także zmniejszenie zmęczenia oczu, podniesienie produktywności czy poprawa bezpieczeństwa pracownika. Wysokiej jakości oświetlenie LED prowadzi również w dłuższym terminie do oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. W ofercie RA Construction znajdziesz stoły montażowe, do pakowania, serwisowe i warsztatowe, które posiadają odpowiednie oświetlenie warsztatowe blatu. Możemy także zaprojektować oraz zainstalować źródło światła do stanowiska, które w podstawowej wersji nie zostało w tę funkcjonalność wyposażone.

Praktyczne oświetlenie warsztatowe stołu – niezawodna oprawa LED

Oświetlenie LED to sprawdzona, energooszczędna alternatywa dla tradycyjnych opraw świetlówkowych lub taśmowych. Ten rodzaj oświetlenia doskonale sprawdza się w przypadku stołów do montażu, pakowania, serwisu czy kontroli jakości. Oprawa LED zużywa mniej energii elektrycznej niż tradycyjne źródła. Charakteryzuje się także o wiele lepszą żywotnością, która jest nawet trzy razy dłuższa niż świetlówki. Oświetlenia LED na stanowisku roboczym nie trzeba będzie tak często wymieniać i ponosić opłat za utylizację.

Dobrze zaprojektowane oświetlenie stołu warsztatowego w postaci oprawy LED wyróżnia się jeszcze jednym istotnym atutem – jest doskonale zabezpieczone przed działaniem szkodliwych opiłków, pyłów, kurzu i innych zanieczyszczeń. Łatwo usunąć z niego wszelkie zabrudzenia. To rozwiązanie, gwarantujące maksymalny komfort pracy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Uniwersalne oświetlenie blatu – dopasowane do wszystkich potrzeb

W naszej ofercie oświetlenia stołów warsztatowych znajdują się rozwiązania o różnym natężeniu światła. Może ono wynosić od 200 do nawet 1500 lux. Dobrze dobrane natężenie w znacznym stopniu ułatwia pracę, zwłaszcza w przypadku kontroli lub obróbki drobnych elementów. Nie męczy również wzroku w przypadku długotrwałej pracy. Możemy dostosować światło do norm wymaganych na poszczególnych stanowiskach. Dla przykładu – w stole montażowym do kontroli jakości najlepszym wyborem będzie oświetlenie 40 W LED, zapewniające natężenie oświetlenia ok. 500 lux. Oprawy są montowane nad blatem stołu w odpowiedniej wysokości. Jeśli masz pytania związane z oświetleniem blatów stołów przemysłowych – zapraszamy do kontaktu. Wskażemy najlepsze rozwiązania.

Oświetlenie blatu stołu przemysłowego

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie blatu stołu przemysłowego jest tematem bardzo ważnym, który ma bezpośredni wpływ na jakość pracy wykonywanej na stanowisku. W zależności od charakteru pracy, jaki wykonujemy powinniśmy mieć odpowiednio dobrane oświetlenie, które zapewni nam korzystna barwę oraz natężenie światła.

Jakie oświetlenie blatu stołu montażowego?

Wszystkie prace, które wymagają skupienia się na detalach oraz prowadzenia kontroli, wymagają dużej intensywności światła. Takie sytuacje determinują zastosowanie odpowiednich opraw, które będą uzupełnieniem światła ogólnego, generowanego poza stołem. Doświetlenie stanowiska pracy powinno być wykonane w taki sposób by nie powstawały niepożądane odbicia w narzędziach lub przedmiotach poddawanych obróbce. Dodatkowym atutem naszych opraw oświetleniowych jest zabezpieczenie przed działaniem szkodliwych opiłków, pyłów itp.

Natężenie oświetlenie blatu

Natężenie światła stołu może wynosić od 200 d o nawet 1500 luksów, co przede wszystkim zależy od stopnia precyzji i szczegółowości pracy wykonywanej na danym stanowisku. Poniższe zestawienie pokazuje jakie normy oświetleniowe powinny być spełnione na poszczególnych stanowiskach według normy PN-EN-12464-1:2003(U).

W kategorii 300 lux znalazły się takie prace jak kucie matrycowe, spawanie oraz obróbka mechaniczna. Natomiast obróbka skrawaniem i wybór narzędzi podchodzą już pod 750 luxów.

  • Kucie matrycowe 300 lux.
  • Spawanie 300 lux.
  • Obróbka mechaniczna 300 lux.
  • Szlifowanie 500 lux.
  • Wybór sprzętu do skrawania 750 lux
  • Przygotowanie powierzchni do malowania 750 lux.
  • Montaż zgrubny 200 lux, średni 300 lux., dokładny 500 lux. precyzyjny 750 lux.

Ostatnie realizacje

biurko przemysłowe z oświetleniem i ścianką narzędziową

Biurko przemysłowe – realizacja

Przedstawiamy Państwu kolejną realizację dla kontrahenta z branży motoryzacyjnej. Biurko przemysłowe  zostało zaprojektowane oraz wykonane według wspólnie ustalonych założeń. W taki sposób, by zapewnić odpowiednie…