Jak wybrać ślusarski stół warsztatowy? [PORADNIK]

ślusarski stół żywiec

Praca ślusarza wymaga stworzenia odpowiednio skonfigurowanego stanowiska, które w zależności od charakteru pracy pozwoli na magazynowanie niezbędnych narzędzi, których rozmieszczenie również nie pozostaje przypadkowe i powinno pozwalać na łatwy, wręcz intuicyjny dostęp. Idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie stołu ślusarskiego na miarę naszych potrzeb.

Posiadając niezbędne doświadczenie, najlepiej wiemy czego oczekujemy. Popularne rozwiązania produkowane seryjnie bardzo często okazują się niedopracowane i nie zapewniają odpowiednich warunków pracy. Producent stołów warsztatowych i ślusarskich RA Construction, oferuje swoim klientom szeroki wachlarz możliwości wyboru wyposażenia dodatkowego do swoich stanowisk warsztatowych.

Poniżej przeprowadzamy Was krok po kroku przez proces wyboru.

stół warsztatowy ślusarskiStół ślusarski to tylko podstawa

Stojąc przed wyborem stołu ślusarskiego, należy zacząć od wybrania podstawy, czyli wymiaru blatu jaki nas interesuje.

Określenie powierzchni roboczej to kluczowy element, który zadecyduje o dalszych możliwościach rozbudowy.

Do wyboru otrzymujemy dwa rodzaje stanowisk:

  • 2 modułowe rozwiązanie SC-2 o wymiarach blatu 1150x700x25 mm
  • 3 modułowe o wymiarach 1650x700 mm.

Obydwa rozwiązania pozwalają na rozbudowę o 2 lub 3 dodatkowe szafki metalowe pod blatem oraz imadła.

W przypadku serii stołów warsztatowych SC-3 otrzymujemy możliwość zastosowania, aż 3 metalowych szafek.

Stół warsztatowy to tylko podstawa, a atuty stanowisk oczywiście nie kończą się na możliwość zapewnienia dodatkowej powierzchni magazynowej.

Rozbudowa stanowiska do zakładu ślusarskiego

stół warsztatowy z oświetleniem do zakładu ślusarskiegoDobierając odpowiednie wsporniki z oferty producenta w bardzo prosty sposób możemy rozbudować stół ślusarski o:

  • Dodatkowe półki nad blatem
  • Ściankę na narzędzia z perforacją
  • Uchwyty na monitor
  • Oświetlenie centralne, do którego producent przywiązuje szczególną wagę
  • Imadła.

Każdy z nas niejednokrotnie się przekonał, że odpowiednio doświetlone stanowisko pracy ma znaczący wpływ na jakość pracy.

Wyposażenie dodatkowe 

Dodatkowymi możliwościami jakie oferuje nam polski producent RA Construction to wzmocnienie blatu roboczego gumą olejoodporną lub blachą.

Obydwa zabiegi pozwolą na zachowanie dłuższej żywotności blatu stołu nawet przy przeprowadzaniu regularnych prac ślusarskich.

Nie ulega wątpliwości, że nie wszystkie rodzaje prac mogą zostać wykonane na zaprezentowanych powyżej stanowiskach ze względu na dużo wyższe wymagania wytrzymałościowe.

Również i w tym wypadku RA Construction wychodzi z natychmiastową odpowiedzią prezentując: Stół warsztatowy do ciężkich prac ślusarskich wyposażony w imadło.

stół ślusarski z imadłem

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą stołów warsztatowych z serii SC: https://raconstruction.pl/stoly-przemyslowe/stoly-warsztatowe/.

meble przemysłowe RA Construction Dodaj opinię: