• Porady
  • /
  • Jak wybrać ślusarski stół warsztatowy? [PORADNIK]
ciężki stół ślusarski warsztatowy z imadłem i metalowym blatem

Jak wybrać ślusarski stół warsztatowy? [PORADNIK]

stół ślusarski z blachą i szafkami

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Praca ślusarza wymaga stworzenia odpowiednio skonfigurowanego stanowiska, które w zależności od charakteru pracy pozwoli na magazynowanie niezbędnych narzędzi, których rozmieszczenie również nie pozostaje przypadkowe i powinno pozwalać na łatwy, wręcz intuicyjny dostęp. Idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie stołu ślusarskiego na miarę naszych potrzeb. Posiadając niezbędne doświadczenie, najlepiej wiemy czego oczekujemy. Popularne rozwiązania produkowane seryjnie bardzo często okazują się niedopracowane i nie zapewniają odpowiednich warunków pracy. Producent stołów warsztatowych i ślusarskich RA Construction, oferuje swoim klientom szeroki wachlarz możliwości wyboru wyposażenia dodatkowego do swoich stanowisk warsztatowych. Poniżej przeprowadzamy Was krok po kroku przez proces wyboru.

Stół warsztatowy ślusarski jakie wymiary?

solidny blat do stołu warsztatowego ślusarskiego

Stojąc przed wyborem stołu ślusarskiego, należy zacząć od wybrania podstawy, czyli wymiaru blatu jaki nas interesuje. Określenie powierzchni roboczej to kluczowy element, który zadecyduje o dalszych możliwościach rozbudowy.

Do wyboru otrzymujemy trzy rozmiary stanowisk: 1200x700x25 mm, 1600x700x25mm oraz 2000x700x25m. Wszystkie rozwiązania pozwalają na rozbudowę o 2 lub 3 dodatkowe szafki metalowe pod blatem oraz imadła.

W przypadku serii stołów warsztatowych SC-4 otrzymujemy możliwość zastosowania, aż 3 metalowych szafek. Stół warsztatowy to tylko podstawa, a atuty stanowisk oczywiście nie kończą się na możliwość zapewnienia dodatkowej powierzchni magazynowej.

Na czym polega profesjonalna rozbudowa stołu warsztatowego ślusarskiego

Określenie się co do wielkości i nośności stołu warsztatowego ślusarskiego to połowa sukcesu. Pamiętajmy, że modułowość stanowisk niesie za sobą ogrom możliwości rozbudowy i jeszcze dokładniejszego dopasowania ich do naszych potrzeb. Dobierając odpowiednie wsporniki z oferty RA Construction w bardzo prosty sposób możemy rozbudować nasze miejsce pracy. Poniżej pokażemy niektóre możliwości, na które najczęściej decydują się nasi kontrahenci.

Jaki blat na stół warsztatowy?

blat na stół warsztatowy

Bardzo ważnym kryterium wyboru odpowiedniego stanowiska dla siebie jest zastosowanie odpowiednio zabezpieczonego blatu. W zależności jak ciężkie prace zamierzamy wykonywać na blacie stołu warsztatowego takie otrzymujesz wachlarz gotowych i przede wszystkim sprawdzonych rozwiązań. W przypadku ciężkiego stołu ślusarskiego z imadłem blat zabezpieczamy blachą zimnowalcowaną o grubości 3-5 mm. Jest to bardzo solidna, zwarta i trwała konstrukcja. Tego typu rozwiązania znajdują zastosowanie w przemyśle ciężkim. Stół roboczy jest wtedy podatny na obciążenia rzędu 1 tony.

Stół warsztatowy ślusarski z półką

Jedną z możliwości rozbudowy jest zdecydowanie się na półkę lub półki warsztatowe. W zależności od potrzeb i zastosowania posiadamy w swojej ofercie półki do warsztatu nad lub pod blatem stołu. Zdecydowanie się na ich zakup pozwoli zwiększyć powierzchnię pracy oraz ułatwi przechowywanie dodatkowych narzędzi i przedmiotów niezbędnych w trakcie wykonywanej pracy. Półki warsztatowe górne posiadają skokową możliwość regulacji co 50 mm i wytrzymałość do 50 kg.

Ścianka na narzędzia do stołu

Jeżeli zależy nam na znacznym zwiększeniu możliwości przechowywania narzędzi warsztatowych w obrębie stanowiska to zdecydowanie powinniśmy rozważyć ściankę na narzędzia. Jest to element wyposażenia dodatkowego, który w prosty sposób mocujemy do stołu lub ściany. Dzięki regularnym, kwadratowym otworom bez problemu zamocujemy na niej najważniejsze akcesoria takie jak zawieszki na klucze warsztatowe, organizer uniwersalny, pojemniki plastikowe warsztatowe czy wieszak na klucze płaskie.

Szafki do stołu ślusraskiego

szafki do stołu ślusarskiego

Kolejnym rozwinięciem możliwości są szafki metalowe dedykowane do stołów ślusarskich naszej firmy. Wszystkie produkty z tej kategorii wykonujemy z blachy 1 mm. W swojej ofercie posiadamy kilka sprawdzonych modeli, które chcemy Państwu przedstawić. Na powyższej wizualizacji szafek do stołu ślusarskiego z metalowym blatem widnieją: szafka z półką i drzwiczkami oraz szafka z 3 szufladami.

Oświetlenie warsztatowe LED do stołu warsztatowego ślusarskiego

Jednym z najprostszych zabiegów przyczyniającym się do poprawy efektywności i komfortu pracy na stanowisku roboczym jest zamocowanie odpowiednio dobranego oświetlenia warsztatowego. Dzięki takiej rozbudowie wzrasta natężenie oświetlenia na blacie stołu co przekłada się na mniejsze zmęczenie pracownika. Do wyboru posiadamy 3 rodzaje lamp oświetleniowych LED o mocy kolejno 20,40,60 W. Zestawy oświetleniowe LED wyposażamy w włączniki oraz 3 metrowe przewody zasilające. Stronę poświęconą oświetleniu warsztatowemu led do stołów przemysłowych znajdziesz tutaj.

Stół ślusarski z imadłem

Ostatnia pozycja jednak równie ważna co inne to montaż imadła do blatu w stole warsztatowym. Czym byłby porządny stół ślusarski bez imadła? Właśnie. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i przedstawiamy możliwość montażu dowolnego imadła na życzenie klienta. Blat do imadła warsztatowego jest odpowiednio przygotowany. Co mamy na myśli? Otóż, każdy blat przeznaczony do montażu imadła warsztatowego jest wyłożony blachą w celu wzmocnienia konstrukcji i jego powierzchni. Interesuje Cię jak to wygląda w rzeczywistości? Doskonale. Poniżej znajdziesz galerię z wykonania stołu warsztatowego z imadłem dla klienta z Żywca.

Ocena artykułu
5/5
Udostępnij:
Share on facebook
Facebook
START

Wykonaj pierwszy krok żeby poprawić
jakoś pracy w Twojej firmie

Napisz lub zadzwoń do nas, a
my chętnie pokażemy swoje możliwości.