• Porady
 • /
 • Stoły warsztatowe, robocze. Gdzie i jak kupić?
stoły warsztatowe robocze producent

Stoły warsztatowe, robocze. Gdzie i jak kupić?

Zakup stołu warsztatowego, roboczego, który spełni dokładnie nasze oczekiwania to  nie lada wyzwanie, o którym doskonale wiemy. Stworzyliśmy ten wpis dla Państwa, by w kilku punktach przekazać naszą wiedzę na temat stołów ślusarskich roboczych i ich zastosowania w danych gałęziach przemysłu. Nie zwlekając dłużej przejdźmy do pierwszego punktu. Wszystkie przedstawione poniżej rozwiązania można nabyć w naszym sklepie internetowym kontaktując się z nami przez formularz.

Wytrzymałość stołów warsztatowych

 

Wytrzymałość stołów warsztatowych jest ściśle zależna od materiałów konstrukcyjnych, których używamy do produkcji. Standardowym rozwiązaniem jest profil zamknięty 40x40x2mm, który pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej sztywności przy obciążeniu sięgającym nawet 500kg. Zdarza się jednak czasami, że taka wytrzymałość nie wystarczy. Co wtedy? Wystarczy napisać do nas, a my zaprojektujemy Państwa rozwiązanie. Doskonałym przykładem tego typu realizacji jest ciężki stół warsztatowy z imadłem wykonany dla firmy z Żywca. Stoły warsztatowe robocze z imadłem to nasza specjalność.

Stół warsztatowy z imadłem

 

Wielkość stołu warsztatowego

 

W zależności od charakteru pracy, jaki wykonujemy oraz narzędzi, które są nam niezbędne. Stanowisko warsztatowe powinno idealnie dopasowywać się do potrzeb pracownika. Zazwyczaj praca na warsztacie wiąże się z pracą na stojące, z tego też względu zapewniliśmy Państwu wysokość blatu naszych produktów na poziomie 800 mm od ziemi.

W ofercie naszej firmy możemy wyróżnić 4 możliwości co do wyboru wielkości blatów z kategorii stoły warsztatowe, robocze:

 1. Mały stół warsztatowy 1200x700mm.
 2. Średni stół warsztatowy 1600x700mm.
 3. Duży stół warsztatowy 2000x700mm.
 4. Niestandardowy wymiar.
stół warsztatowy roboczy z szufladami

Zabezpieczenie blatu stołu warsztatowego

 

Kolejną etapem, który jest według nas niezbędny do poruszenia to zabezpieczenie blatu stołu przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi lub termicznymi. Podstawowym rozwiązaniem jest płyta wiórowa melaminowana o grubości 25mm. Nie oszukujmy się, ale bez odpowiedniego zabezpieczenia blatu, płyta wiórowa nie ma najmniejszych szans przy spotkaniu z młotkiem. Tak samo długotrwałe stosowanie rozpuszczalników może zniszczyć powierzchnię płyty. Dlatego przedstawiamy Państwu możliwość zabezpieczenia blatu stanowiska.

Zabezpieczenie blatów stołów warsztatowych roboczych.

 1. Obicie blachą Z/W 1-2 mm.
 2. Obicie blachą ocynk 0,5-1 mm.
 3. Oklejenie blatu gumą olejoodporną 2mm.
 4. Wyłożenie blatu filcem.
stoły warsztatowe, ślusarskie, producent

Stół warsztatowy z nadstawką- czyli akcesoria dodatkowe.

Gdy posiadamy już bazę stołu o odpowiedniej dla nas wielkości, wysokości oraz zabezpieczeniem blatu, możemy przystąpić do wyboru wyposażenia dodatkowego. Akcesoria do stołów warsztatowych są produktami, które sprawiają, że zwykłe stoły na 4 nogach mogą przekształcić się w pełni funkcjonalne stanowisko pracy.

Akcesoria są podzielone na kategorie:

 1. Szafki metalowe
 2. Inne
  1. Komputerowe – produkty służące do komputeryzacji stanowiska pracy.
  2. Obicia blatu – oferta dostępnych zabezpieczeń blatu stołu.
  3. Oświetlenie – oświetlenie stołów warsztatowych i nie tylko.
  4. Ścianki narzędziowe – płyty perforowane z wyposażeniem.
  5. Stoły do pakowania – akcesoria dedykowane do stołów do pakowania.

W przypadku rozpatrywania wyposażenia dodatkowego do stołu warsztatowego, szczególną uwagę należy przyłożyć do „obicia blatu”, „oświetlenia” oraz „ścianek narzędziowych”. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli zastosować akcesoriów z innej kategorii.

stół warsztatowy na kołach

Ile kosztuje stół warsztatowy?

Ceny naszych stołów warsztatowych zaczynają się od 987 PLN netto za podstawową wersję stołu SC-2-0001 -1200x700mm. Inne bardziej rozbudowane rozwiązania są analogicznie droższe, o koszt dodania akcesoriów. Ceny bardziej rozbudowanych stanowisk warsztatowych takich jak SC-2-0006 sięgają 1732 PLN netto. Należy również pamiętać, że w przypadku zamówienia większej ilości sztuk, zaoferujemy korzystniejszą dla Państwa cenę.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku.

Udostępnij:
Share on facebook
Facebook
START

Wykonaj pierwszy krok żeby poprawić
jakoś pracy w Twojej firmie

Napisz lub zadzwoń do nas, a
my chętnie pokażemy swoje możliwości.