Oświetlenie blatu stołu przemysłowego

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie blatu stołu przemysłowego jest tematem bardzo ważnym, który ma bezpośredni wpływ na jakość pracy wykonywanej na stanowisku. W zależności od charakteru pracy, jaki wykonujemy powinniśmy mieć odpowiednio dobrane oświetlenie, które zapewni nam korzystna barwę oraz natężenie światła.

Jakie oświetlenie blatu stołu montażowego?

Wszystkie prace, które wymagają skupienia się na detalach oraz prowadzenia kontroli, wymagają dużej intensywności światła. Takie sytuacje determinują zastosowanie odpowiednich opraw, które będą uzupełnieniem światła ogólnego, generowanego poza stołem. Doświetlenie stanowiska pracy powinno być wykonane w taki sposób by nie powstawały niepożądane odbicia w narzędziach lub przedmiotach poddawanych obróbce. Dodatkowym atutem naszych opraw oświetleniowych jest zabezpieczenie przed działaniem szkodliwych opiłków, pyłów itp.

Natężenie oświetlenie blatu

Natężenie światła stołu może wynosić od 200 d o nawet 1500 luksów, co przede wszystkim zależy od stopnia precyzji i szczegółowości pracy wykonywanej na danym stanowisku. Poniższe zestawienie pokazuje jakie normy oświetleniowe powinny być spełnione na poszczególnych stanowiskach według normy PN-EN-12464-1:2003(U).

W kategorii 300 lux znalazły się takie prace jak kucie matrycowe, spawanie oraz obróbka mechaniczna. Natomiast obróbka skrawaniem i wybór narzędzi podchodzą już pod 750 luxów.

  • Kucie matrycowe 300 lux.
  • Spawanie 300 lux.
  • Obróbka mechaniczna 300 lux.
  • Szlifowanie 500 lux.
  • Wybór sprzętu do skrawania 750 lux
  • Przygotowanie powierzchni do malowania 750 lux.
  • Montaż zgrubny 200 lux, średni 300 lux., dokładny 500 lux. precyzyjny 750 lux.

Nie znaleziono produktów

Ostatnie realizacje