• Realizacje
  • /
  • Stół do kontroli jakości wyrobów – Realizacja
Stół do kontroli jakości wyrobów

Stół do kontroli jakości wyrobów – Realizacja

Parametry techniczne stołu do kontroli jakości

Gabaryty zewnętrze stanowiska to 1200x740x1720 mm, zaś samego blatu to 1200x700x25mm. Półka górna natomiast ma wymiary 1200x300x25 mm. Chcieliśmy zapewnić naszemu klientowi możliwości komfortowej pracy na stojąco, dlatego wysokość blatu roboczego to 800 mm. Dodatkowo w celu zwiększenia powierzchni roboczej stanowiska zastosowaliśmy półkę pod blatem(1075x590x25 mm). Konstrukcję stołu wytworzyliśmy z profili zamkniętych 30x30x2mm. Takie rozwiązanie pozwoliło nam osiągnąć wysoką sztywność przy wytrzymałości sięgającej nawet do 300 kg. Do wykonania stanowiska używamy profili stalowych 40x30x2 mm, 30x30x2 mm, 40x20x2 mm oraz blachy 2 mm oraz 3 mm.

Oświetlenie stołów do kontroli jakości

Kontrola jakości w zależności od rodzaju wymaga stosownego oświetlenia blatu. Standardowym rozwiązaniem w tego typu stanowiskach są lampy 40 W LED lub mocniejsze. Generowane przez nie natężenie strumienia światła wynosi od 500 do 1000 luxów.
 

Jak lakierujemy stoły kontrolne?

W celu zapewnienia najwyższej jakości wykonania naszych wyrobów, przykładamy również wielu starań, by powierzchnia lakierowana spełniała Państwa oczekiwania. Konstrukcję stołu lakierujemy proszkowo w kolorze RAL 7001, zapewniamy dzięki temu bardzo wysoką jakość lakierowanej powierzchni oraz  możemy zabezpieczyć ją antykorozyjnie.

Za czego wykonany jest blat i półki?

Zarówno półki jak i blat stołu wykonujemy przy użyciu płyty wiórowej melaminowanej o grubości 25 mm. W celu zabezpieczenia blatu przed uszkodzeniami mechanicznymi, zastosowaliśmy „Wyłożenie blatu gumą” olejoodporną. Pozwoliło nam to wydłużyć okres wykorzystania stołu. Po zużyciu gumy, wystarczy odkleić starą i nakleić nową, pozwali to zaoszczędzić na dalszej eksploatacji.

Ścianka narzędziowa perforowana

W tym rozwiązaniu wykorzystaliśmy „ściankę perforowaną” o wymiarach 1200x500x1,5 mm, do której przymocowaliśmy kieszenie na dokumentację a4, która jest niezbędna dla klienta. Dodatkowo w zestawie znalazły się dyspensery do taśmy pakowej oraz podajniki na etykiety, które nie są widoczne na zdjęciach. Płyta perforowana jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które za każdym razem pozwala na konfigurację rozstawienia akcesoriów według aktualnych potrzeb.

Inne informacje

Stół posiada stopki poziomujące w zakresie 3-4 cm, które pozwalają na odpowiednie wypoziomowanie stanowiska nawet na bardzo nierównej powierzchni. Na życzenie klienta zamontowaliśmy również „ściankę tylną„, która zapobiega spadaniu przedmiotów z blatu stołu, oraz pozwala na zamocowanie dodatkowych „pojemników magazynowych„. Zapraszamy do sprawdzenia nas na Facebooku.Chcieli

 

Stół do kontroli jakości wyrobów
Udostępnij:
Share on facebook
Facebook
START

Wykonaj pierwszy krok żeby poprawić
jakoś pracy w Twojej firmie

Napisz lub zadzwoń do nas, a
my chętnie pokażemy swoje możliwości.